1. Ana Sayfa
  2. Eğlence
  3. Japon Anime Dünyasına Katılmak İsteyenlerin Keyifle İzleyeceği 10 Japon Animesi

Japon Anime Dünyasına Katılmak İsteyenlerin Keyifle İzleyeceği 10 Japon Animesi


Daha önce hiç Japon animesi izlememiş biriyseniz veya birçok animeyi bitirmiş ve yeni animeler arıyorsanız bu liste tam size göre! Hazırsanız başlayalım:

1. Code Geass

Code Geass‘ın konusu diğer animelere göre oldukça farklı. 2010 Ağustos tarihinde Japonya’nın Britanya tarafından işgalinden sonra gelişen bir bilim kurgu tarihi izliyoruz. Genç bir adamın insanlara istediğini yaptırma gücünü elde ettikten sonra imparatorluğa ve şövalye robotlara karşı olan savaşı başlıyor.

2. Akame Ga Kill!

Fakirlik çeken köyüne bir yardım bulma ümidiyle yolculuğa çıkan Tatsumi, imparatorluk ordusuna katılmak ister. Başkente hayran olan Tatsumi oldukça saftır. Başkent her ne kadar güzel olsa da hırsızlar, katiller ve daha kotüleri orada bulunmaktadır. Şehirde terör estiren “Night Raid” isimli grup en ünlüleridir. Yüksek rütbelileri hedef alırlar ve suikast düzenlerler. Şehirde bir kızla karşılan Tatsumi, kız tarafından evine davet edilir ve onu korumak ister ancak olaylar çok farklı gelişecektir. Night Raid, kızın evine saldıracaktır.

3. Sword Art Online

Önceden beta versiyonu oyunculara sunulan oyunun çıkış günü nihayet gelmiştir. Yeni bir teknoloji olan Nervegear, oyuncuları direkt olarak oyunun içine yani sanal dünyaya aktarmaktadır. Oyunu alan herkes büyük bir heyecanla oyuna girer ve yavaş yavaş görevleri yapmaya başlarlar. Ancak oyuncular belli bir süre sonra aynı yere ışınlanırlar ve oyunun kurucusu gelir. Oyundan çıkışın imkansız olduğunu, oyuncuların oyunda öldüğü taktirde gerçek hayatta da öleceklerini, çıkışın sadece 100 katlı zindandan olduğunu söyler ve yarış başlar. Kirito ve diğerleri için uzun soluklu bir ölüm kalım mücadelesi başlamıştır.

4. Noragami

Noragami‘nin konusu Şintoizm’den gelmektedir. 8 milyon tanrısı bulunan bu din birçok efsaneyi de beraberinde getirmiştir. Hikayede ana karakterimiz başıboş pek popüler olmayan tanrı Yota’dır. Yota, 5 yen karşılığında insanların dileklerini yerine getirir ve huzursuz ruhları kovar. Bu işle para biriktiren Yota’nın amacı kendine tapınak yaptırmak ve biraz tanınmaktır. Ancak işler yolunda gitmez.

5. Attack on Titan

İnsanlık surların arkasında gizlenmiş bir şekilde uzun zamandır devlerle gazabına uğramadan huzurlu bir hayat sürerken, surlardan bile uzun bir dev surda delik açar ve kabus başlar. İnsanoğlu bilinmeyen bir nedenden dolayı surların arkasında bir hayat sürmektedir, dışarısı devasa devlerle doludur ve ufak bir keşif birliği onlarla savaşıp bilgi toplamaya çalışmaktadır. Animenin genel konusu bu gibi görünse de devler hakkında birçok gizem yatmaktadır ve bu olaylar Eren’in etrafında döner.

6. Mirai Nikki

Yuki oldukça asosyal birisidir, çevresiyle pek iletişim kurmaz. Tüm gününü cep telefonuyla geçirir, günlük yazar ve bir hayali arkadaşıyla konuşur. Ancak bir gün sabah telefonuna gün içinde olacak her şey yazılmıştır. Yuki, yazılanların tek tek gerçekleşmesiyle çok şaşırır ve hayali arkadaşının gerçek olduğunu öğrenir. Hayali arkadaşı aslında zaman tanrısı Deus’dur. Yuki’yle birlikte böyle 12 kişi bulunmaktadır ve ölümüne bir yarış olacaktır. Bu 12 kişiden son kalan kişi yeni zaman tanrısı olacaktır.

7. One Punch Man

Saitama işsiz bir arkadaşımızdır, iş görüşmesinden dönerken garip bir canavarla karşılaşır ve o gün hobi olarak kahraman olmaya karar verir. Oldukça umursamaz olan ve fevri hareketleriyle şaşırtan Saitama oldukça güçlüdür, herkesi tek yumrukta yenebilecek güce ulaşmayı başarmıştır. Ancak bu kadar çalışmasıyla saçları dökülmüştür. Aşırı ön plana çıkmak gibi bir çabası yoktur aksine oldukça gamsız ve duyarsızdır. Her ne kadar güçlü olsada tipinden dolayı gücü pek ciddiye alınmamıştır.

8. Death Parade

İnsanlar öldükten sonra yargınlansınlar diye buraya yollanırlar. Burada çalışan birçok yargıç vardır ve insanların reenkarnasyona mı yoksa ebediyen ölüme mi gideceğine karar verirler. Dart, bowling gibi oyunlarla insanların içindeki karanlığı görmeye çalışırlar ve hükümlerini verirler.

9. Tokyo Ghoul

Ghouller insanlar ile beslenirler ve insanlardan oldukça kat kat güçlüdürler. Ana kahramanımız Kaneki, hoşlandığı kız Rize ile buluşur ardından evlerine giderken Rize, Kaneki’yi bir inşaata çeker ve Kaneki’ye saldırır çünkü Rize de bir Ghouldür. Rize, Kaneki’yi yerken inşaat demirleri üstlerine düşer ve hastaneye kaldırılırlar. Rize’nin organları Kaneki’ye aktarılır ve Kaneki nefret ettiği Ghoullerden birisi olur.

10. Death Note

Yagami Light, Japonya’nın en zeki ve en çalışkan lise öğrencisidir ancak monoton hayatından sıkılmıştır. Bir gün gökten bir defter düşer ve içini açan Light, bunun bir ölüm defteri olduğunu anlar. Her ne kadar inanmasada defteri deneyen Light, dünyayı daha güzel bir yer yapmak için suçluları teker teker öldürmeye başlar ancak her şey o kadar kolay olmayacaktır. Peşine dünyanın en iyi dedektifi L takılmıştır.

Yorum Yap