1. Ana Sayfa
  2. Listeler
  3. Fantastik Film Sevenler: En İyi 10 Fantastik Film Önerisi

Fantastik Film Sevenler: En İyi 10 Fantastik Film Önerisi

47-ronin-keanu-reeves

Fantastik filmler kuşkusuz her izleyicisini kendi dünyasına alıp götürerek, farklı dünyalarda farklı maceralarda sürükleyecek filmlerdir. İzleyeni adeta kendi dünyasında soluksuz bir maceraya sürükleyerek seyir zevki yüksek bir film sunmaktadır. Sizler için maceranın doruk noktasına ulaşmış ve akıllara kazınmış en iyi fantastik film önerilerini sunuyoruz. İşte en iyi fantastik film önerileri

10. Fantastik Canavalar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar? | 2016 | IMDb: 7,3

Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar?, Harry Potter serisinden tanıdığımız JK Rowling’in aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan filmi. David Yates yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan filmde. Genç bir kaşifin New York sokaklarında yaşadığı maceraları anlatıyor. Genç kaşif New York sokaklarında ki gizemli cadı ve büyücüler komitesi ile yaşadığı maceraları anlatmaktadır.

9. Gerçek Kötüler (Suicide Squad) | 2016 | IMDb: 6,0

Çizgi roman olan Suicide Squat’ın yönetmen koltuğuna David Ayer oturuyor. Dünyanın en kötü ve tehlikeli adamları bir araya gelir. Devletin emri ile onları en güçlü silahlarla donatır. Bir suç örgütünü yenmek için onları göreve gönderir. Fakat bu intihar timi onların başarısı nedeni ile değil de tescilli suçlarından ötürü her türlü kaybedilecek olan bir göreve çıktıklarını fark ettiklerinde ne yapacaklardı?

8. Pamuk Prenses ve Avcı | 2012 | IMDb: 6,6

Kötü kalpli kraliçe sonsuz güç için, yeryüzünde kendisinden daha güzel tek kişi olan pamuk prensesi öldürmek ister. Bunun içinde yetenekli avcıyı zorla görevlendirir. Pamuk prensesin insanlığı karanlıktan kurtaracak gücünün var olduğundan bir haberdir. Yetenekli ve zeki avcı prensesi öldürmez. Prenses de bu avcıdan savaşçılık eğitimi alır. Prenses halkını karanlıktan kurtarmak için mücadele eder. Alice Harikalar Diyarında filminin yapımcısı Joe Roht’da yapımcıları arasında yer alıyor.

7. 47 Ronin | 2013 | IMDb: 6,2

Ronin, Japon kültüründe efendisini yitirmiş samuray savaşçılarına verilen isimdir. Huzurlu bir hayat süren AKO halkı ve onların koruyucu savaşçıları olan samurayların düzeni, İmparator Shogun Tsunayoshi’nin Lord Kira eşliğinde ülkeye yapılan ziyaretleri ile birlikte alt üst olacaktır. Kira’nın Asona için hain planları vardır. Carl Rinsch’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmin senaryosunu Hossein Amini ve Chris Morgan ile birlikte kaleme almışlardır.

6. Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları | 2016 | IMDb: 6,7

Küçük Jacob ip uçlarını izleyerek gizemli bir adaya gider. Tuhaf bir evin kalıntılarını bulur. Evin içinde gezdikçe evde bulduğu şeylerin olağanüstü güçlere sahip olduğunu keşfeder ve onları kurtarmak ister. Fantastik filmin yönetmenliğini Tim Burton üstlenmekte.

5. Malefiz | 2014 | IMDb: 7,0

Uyuyan güzel masalına daha önce farklı pencereden baktınız mı? barışçıl bir orman krallığında büyüyen Malefiz, büyüdüğü ortamdan ötürü oldukça barışçıl ve sakin yapıya sahiptir. Ta ki bir zamanlar inanıp güvendiği adam olan Stephan topraklarını tehdit altına alıncaya kadar. Malefiz topraklarının koruyucusu olur. İhanete uğrayınca da o saf ve güzel kalbi adeta bir taşa dönüşür. Aurorayı da bu kininden ötürü 100 yıllık ölüme mahkum eder. Bu hikayenin yönetmenliğini Robert Stromberg üstlenirken, başrol Malefiz’i Angelina Jolie canlandırıyor.

4. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2 | 2011 | IMDb: 8,1

J. K Rowling’in en çok satan kitap serisi Harry Potter’ın son ikilemesi olan Ölüm Yadigarları kitabının David Yates tarafından sinemaya uyarlanan iki bölümlük Harry Potter filmi. Harry Potter, Ron ve Hermione, Dumbledore’un verdiği görevi tamamlamak için büyük ve zorlu bir macera içerisine gireceklerdir. Bir yandan ölüm yadigarlarının sırrını çözmeye çalışırken, diğer yandan Voldemort iyice güçlenmiş ve gücüne güç katmaya devam etmektedir. Bütün büyücüler için artık okul dahil olmak üzere hiçbir yer güvenli değildir. Kötülüklerin her yere yayılması devam ederken serinin en büyük savaşı gerçekleşecektir. Bütün kötülükleri yok etmek için her şeyini feda edecek olan Harry Potter ve arkadaşları diğer yandan ise kötülüğü hakim kılmak için var gücüyle saldıracak olan Voldemort. Harry Potter’in bu seride geçmişine dair bilmediği yeni şeyler öğrenecek ve tüm bunlara rağmen sağ duyulu kalmayı başarabilecek Voldemort’u yenebilecek mi?

3. Hobbit: Beklenmedik Yolculuk | 2012 | IMDb: 7,8

J. J. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi kitap serisini beyazperdeye uyarlayan usta yönetmen Peter Jackson tarafından sinemaya aktarılan eşsiz eserlerden bir tanesidir. Tabi ki serinin ilk filmi olan ‘’ Beklenmedik Yolculuk ‘’tavsiyesi ile başladık fakat bütün seriyi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Zira fantastik film hayranıysanız ve bu seriyi izlemediyseniz zaman kaybetmeden izlemeye koyulsanız sizin yararınıza olur. Büyücü Gandalf, Hobbit topraklarına gelerek Bilbo’ya yüzük için bir görev yapması gerektiğini bildirir. 13 kişilik cüce grubu ile birlikte büyük ve zorlu bir maceraya girecektir.

2. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği  | 2001 | IMDb: 8,8

The Lord of the Rings, 3 filmden oluşan Yüzüklerin Efendisi serisi, dünya sinema tarihinin kuşkusuz en iyi fantastik film serilerinden birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Başlıktan da anlaşılacağı gibi ” Yüzük Kardeşliği ” yani serinin 1. filmini söylüyoruz fakat izlemediyseniz başladığınız gibi bütün seriyi mutlaka izleyin. Filmde orta çağ adı verilen dönemde Elfler, Cüceler, Hobbiter ve Ork ırkları arasında yaşanan büyük savaşları konu alıyor. Bütün dünyanın kaderini değiştirecek olan bir yüzüğün yok edilmesi gerekiyor. Büyü ve gizemle dolu bu yüzüğü yok etme görevi küçük bir hobbit olan Frodo’ya verilmiştir. Bu yolda ona yardım edecek yol arkadaşları (zeki bir Elf, espirili bir Cüce, büyücü Gandalf ve Aragorn) olacaktır. Bu zorlu ve macera dolu yolculuklarını bitirip yüzüğü yok etmeleri gerekmektedir. J. J Tolkien’nin çok satan kitabı olan Hobbit serisinin Peter Jackson tarafından beyazperdeye uyarlanmış halidir.

1. Avatar | 2009 | IMDb: 7,8

Avatar, 2009 yılında vizyona giren ve girdiği yıldan itibaren 2019 yılına kadar en fazla hasılat yapan film olmuştu. Titanic, Terminatör ve Yaratıklar filminden hayran kaldığımız ünlü yönetmen James Cameron’un nadide eseri. Dönemin son teknolojilerine sahip donanımlarla ve 3 boyutlu olarak çekilmiştir. Filmde yarı felçli Jake Sully, Pandora isminde uzak bir gezegene ” Avatar ” isminde askeri bir program sayesinde gönderilmiştir. Jake Pandora’ya gittiğinde felçli bedeninin yerini Na’vi adında bir ırka mensup görünüme sahip olur. Askeri güçler tarafından bu gezegen kaynaklarını kullanmak amacıyla böyle bir program oluşturmuştur. Fakat Jake Pandora’da Na’vi halkından Prenses Neytiri’yi tanır ve aralarında bir şeyler yaşanır. Jake görevinden saparak Pandora’yı askeri güçlerden korumak için pozisyon alır.

Yorum Yap