1. Ana Sayfa
  2. Eğlence
  3. Uykunuzu Kaçırma Garantili 10 Korku Filmi

Uykunuzu Kaçırma Garantili 10 Korku Filmi


10 – It Follows (Peşimdeki Şeytan) – IMDb 6.8

2015 yapımı olan It Follows, David Robet Mitchell tarafından yönetilmiştir. Birçok eleştirmen tarafından beğenilmiş ve tam puan almıştır. Ayrıca birçok ödüle de aday olmayı başarmıştır. Filmde doğaüstü bir takım varlıkların bir kızı takip etmesi anlatılmaktadır.

9 – The Cabin In The Woods (Dehşet Kapanı) – IMDb 7.0

2011 yılında çıkış yapan The Cabin In The Woods, 2012’de ülkemizde vizyona girmiştir. Drew Goddard tarafından yönetilen filmde 5 kafadar arkadaşın tatil yapmak için ormana giderler ve bir kulübe bulurlar. Buldukları kulübe yüzünden her şey ters gitmeye başlar.

8 – It (O) – IMDb 7.4

It filmi, Stephan King’in aynı isimli kitabının uyarlamasıdır. 2017 yılının en çok izlenen korku filmlerinden birisi olmayı başarmıştır. Doğaüstü varlıkları ve palyaçoları konu edinmektedir.

7 – Get Out (Kapan) – IMDb 7.7

Jordan Peele‘nin senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı Get Out, 2017 yılında çıkış yapmış, en iyi özgün senaryo ödülünü almıştır. Film, siyahi baş karakterimiz olan Chris, sevgilisinin ailesiyle tanışmak için evlerine gitmesi ve başına hiç beklenmedik şeylerin gelmesini anlatır.

6 – A Quiet Place (Sessiz Bir Yer) – IMDb 7.6

2018 yılında çıkış yapan, John Krasinski’nin yönettiği ayrıca baş rollerden birini oynadığı film, gördüğünüz en sıra dışı konulardan birine sahip. Ses ile ortaya çıkan bir yaratık yüzünden tüm dünyada insanlar hayatta kalabilmek için ses çıkaramaz. Filmde bu sessiz ama korkunç ortamda bir ailenin hayatını izliyoruz.

5 – The Conjuring (Korku Seansı) – IMDb 7.5

2013’de yapılan The Conjuring, dünyada en çok sevilen korku filmlerinden bir tanesi olmayı başardı. Ayrıca ikinci filmi de mevcut. Seri halinde giden filmin üçüncüsünün 2020’de çıkması bekleniyor. Gerçek bir hikayeden alınarak yapılan filmde paranormal olaylara ilgi gösteren Ed ve Lorraine ikilisinin nasıl ünlü oldukları anlatılıyor. Doğaüstü bir varlık tarafından korkutulan bir aile bu ikiliyi çiftlik evlerine çağırıyor. İkili, kendilerini hiç hayal edemeyecekleri bir şeyle karşı karşıya buluyorlar.

4 – Sinister (Lanet) – IMDb 6.8

Yine bir 2013 yapımı olan Sinister, bir suç yazarının taşındığı evde geçiyor. Yazar, evde çekilmiş bir kutu film makarası buluyor. İçerisinde korkunç görüntüler bulunuyor. Kutudaki makarayı izledikten sonra başlarına oldukça korkunç olaylar geliyor.

3 – As Above So Below (Derin Kabus) – IMDb 6.2

Bir grup gezgin Paris’te saklanmış yer altı mezarlarına ilgi sararlar ve maceraya atılırlar. Ölülerin yanı sıra kendi iblisleriyle de karşı karşıya kalırlar.

2 – Hush – IMDb 6.6

Duyma engelli olan Maddie, kendi başına yaşamak ister ve ormanda bir eve taşınır. Kitabını bitirmeye çalışan karakterimiz, bir gün bilgisayarının başındayken bir mesaj alır ve her şey altüst olur. Bir süre sonra maskeli bir katil ile kendisini karşı karşıya bulur.

1 – Us (Biz) – IMDb 6.9

İzleyebileceğiniz en sıra dışı korku, gerilim filmlerinden bir tanesi de Us‘dur. Kendilerine tıpatıp benzeyen insanlar ile uğraşmak zorunda kalan bir ailenin hikayesini konu almakta. Tıpatıp birbirine benzeyen iki aile arasında sadece biri hayatta kalacak.

Yorum Yap