1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Vücut Tipinize En Uygun Jean Modeli Seçimi
k_zg_n_m_

Vücut Tipinize En Uygun Jean Modeli Seçimi

jean modelleri

Hepimizin günün her anı tercih etmekten çekinmediği jean pantolonlar kombinlerimizin vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. Rahatlığından vazgeçemeyenlerin en büyük kurtacısı olan jean’lerin vücut tipine uygun seçimi ile spor şık veya klasik şık kombinler oluşturabilirsiniz.

Minyon yapıya sahip bir fiziğiniz varsa ispanyol jean pantolon ile yüksek topuklu bir ayakkabı ile yapacağınız kombin dikkatleri paçalara çekerek daha uzun ve şık görünmenizi sağlayacaktır. Dar paça pantolon tercih edecekseniz altına sivri burun bir stiletto ayakkabı ile üzerine daha geniş örneğin yarasa kol tarzı bir kazak veya gömlek üst tarafınızı genişleterek uzunluk hissi verecektir.

ispanyol-paça-jean

Eğer kum saati bir fiziğe sahipseniz yine ispanyol paça jean tercih edebilirsiniz dikkatler paçalara verileceği için üst tarafınızdaki fazlalıkları gizlemiş olursunuz. Ancak tercih ettiğiniz jean koyu renkli olmalıdır. Giydiğiniz jean vücudunuza tam olarak oturması önemli ancak eğer kalçalarınızdan şikayetçiyseniz jean ile uyumlu koyu renkli kalçalarınızın altında biten bir kazak ile fazlalıklarınızı gizleyebilirsiniz.

Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz bu sene tekrar moda olan boyfrien jean’leri tercih edebilirsiniz. Paçalarını birkaç kere kıvırarak bot veya daha maskülen ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Bu tarz jean’leri kullanırken üst tarafınızda daha sıkı derli toplu kıyafetler giymeye özen göstermelisiniz aksi takdirde olduğunuzdan daha kilolu görünebilirsiniz.

boyfriend-jean

Düşük bel jean’ler fazla kilolara sahip olduğumuz zamanlarda epey kurtarıcı rol üstlenirler. Bel ve arka tarafları düşük olduğu için kalçalarınız olduğundan daha zayıf görünecektir. Ancak bacakların ön tarafının aşınmış veya fazla beyaz detay içermemesine dikkat etmelisiniz.

Zayıf ve uzun bir yapıya sahipseniz ve vücudunuz daha hatlı görünsün istiyorsanız dar paça jean’leri uzun çizmelerinizin içine koyarak kullanabilirsiniz. Ancak bu şekilde kullandığınızda kıyafetlerinizin renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Fazla karşıt tonlu renkler sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir.

jean-cizme

Kalçalarınızdan şikayetçiyseniz jean’lerin arka ceplerinin çok büyük veya desenli olmamasına dikkat etmelisiniz. Ancak eğer hiç cep olmazsa da kalçalarınız olduğundan daha büyük görünecektir.

En şık kıyafet içinde en rahat ettiğinizdir. Kendi vücudunuzu tanıyarak kendi zevkinize uygun en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Yorum Yap