1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Yaz Aylarında Yapılabilecek 7 Kaliteli Aktivite

Yaz Aylarında Yapılabilecek 7 Kaliteli Aktivite

yaz-tatili

Yaz günlerinde hepimiz birer boşluktayız kimimiz halen çalışıyor ama genç kesimler evlerinde oturuyorlar, kimimiz arkadaşlarıyla saatlerce geziyor, eğleniyor. Sıcakların arttığı bugünlerde evde sıkılan kardeşlerimiz için şu an bu yazıyı yazmaktayım ve sizler için yazın yapılabilecek aktiviteleri sıraladım, her birini deneyebilir ve yapmaktan keyif alabilirsiniz. Daha sonra bu yapmaya başladığınız aktiviteler sayesinde kazanç sağlayabilirsiniz de, yazımızı okumaya devam edin.

1- Müzik Dinlemek

Müzik dinlemekten hoşlanan arkadaşlarım için önce müzik zevkinizi bulmayı önerebilirim, daha sonra bir müzik aleti çalmayı öğrenebilirsiniz. Bunun için bir kursa veya eğitimini almaya gerek yok birkaç video izleyerek bile aleti nasıl çalacağınızı öğrenebilirsiniz, sadece kendinize inanın, üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir iş yoktur ve ustası olduğunuz zaman ise müziğe meraklı kişilere eğitimini vererek de kazanç sağlayabilirsiniz.

2- Film İzlemek

Film izlemekten hoşlanan arkadaşlarım için bu madde de çok güzel önerilerim var bunlardan biri dizi film analiz sayfası veya bir Youtube kanalı açmayı önerebilirim. Yorumcu kişiliğinizi kullanarak birçok dizi ve film hakkında analizler ve yorumlar yapabilirsiniz ve her geçen gün daha kaliteli işler yaparak reklam alabilir ve bu işten kazanç sağlayabilirsiniz.

3- Spor Yapmak

Spor hakkında birçok aktivite yapılabilir, isterseniz sabahları kalktığınızda küçük egzersizler ile başlayarak bir yaşam tarzına çevirebilirsiniz. Kendi eksiklerinizi tespit etmeli ve kendiniz için egzersiz programı hazırlayabilirsiniz. Daha sonra bu işi yaparken özgüveniniz daha da çoğalabilir ve uzmanı olduğunuz zaman ise insanları spora teşvik ederek ve eğitimini vererek veyahut hocalığını yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

4- Dil Öğrenmek

Dil öğrenmeye meraklı arkadaşlar için kesinlikle bir eğitimini ve bol bol pratikler yapmanızı önerebilirim. Dil öğrenmek kolay gözüken bir iş değildir maalesef, dil sadece yazmak konuşmak değildir, o ülkenin kültürünü de öğrenmek demektir. Bu yüzden dil öğrenmeye çalışırken bunlara da dikkat edin size her zaman bir artısı olacaktır. Birkaç grammer öğrenmek ile bu iş asla olmaz kültür her zaman şarttır. Daha sonra dili her şeyiyle öğrendiğiniz takdirde bir eğitimini hazırlayarak veya canlı dersler verebilir ve çoğu insana yardımcı olabilirsiniz ve böylelikle kazançta sağlamış olabilirsiniz.

5- Beceri Öğrenmek

Beceri öğrenmek şu an yazdığım en kapsamlı madde olabilir o yüzden bazı örnekler vererek devam etmek istiyorum. Örneğin Photoshop yapmayı öğrenmek, henüz bu beceriye hakim değilsinizdir ama bunları öğrenmek o kadar kolay ki anlatamam, çünkü internette bununla ilgili her şeyi bulabilirsiniz. Becerinizi öğrendikten sonra ister hobi olarak ister bir meslek olarak bile yapabilirsiniz. İnsanlara becerinizle alakalı danışmanlık verebilirsiniz, tabi sadece bu beceri üzerine değil, daha sayamayacağım beceriler var, siz hangisine meraklı iseniz hemen öğrenmeye başlayın.

6- Kitap Okumak

Kitap okumak, insana en fazla huzuru ve hayatını daha iyi yorumlamasında yardımcı bir aktivite. Kitap okumak her zaman bize bir şeyler kazandırmıştır, hiçbir zaman kitap okumaktan vazgeçmeyin, sizlere kitap okumakta en iyi önerim ise kişisel kitapları okumanız, hayata bakış açınız değişebilir ve kendinizi keşfedebilirsiniz. İsterseniz de kitaplarla alakalı bir sayfa açabilir ve insanlara kitap önerilerinde bulunabilirsiniz, daha sonra sayfanız fazla hit aldığında reklam alarak kazanç sağlayabilirsiniz.

7- Yazı Yazmak

Yazı yazmak, işte en sevdiğim maddelerden biri, yazı yazmayı seven arkadaşlarım için öncelikle günlük tutarak başlayın daha sonra ilgilendiğiniz konularda makaleler veya denemeler yazabilirsiniz. Hikaye Roman tarzı bir şeyler yazmayı seven birisi iseniz bu çok daha iyi, yazdıklarınızı geliştirerek bir yayınevi ile anlaşarak kendi kitaplarınızı bastırabilir veyahut e-kitap yazarak dahi yazar olabilirsiniz ve bu işten kazanç sağlayabilirsiniz.

Yapılabilir aktivitelere eklediklerim bu kadar sevgili dostlarım, sizin aklınızda belki başka şeylerde gelmiş olabilir, bu yazdığım aktiviteler kişisel gelişimizde olsun, gelir kaynağı her türlü işinize yarayabilir.

Yorum Yap